دنیا محل گذر است نه جای ماندن

 

 

واخیتک فی الله ....

هم همه های زیادی میشنیدم، فضایی نورانی حاکم بود. هر کسی یه چیزی میگفت و چقدر با حوصله گوش میداد، به همه. اصلا برای هر کس یکی شده بود! در کنار همه بود و چقدر خوشحال! آخه تولد پسرشه! من و تو توی جمعیت گم بودیم اما میدونستم نگاه میکنه و خوندم : واخیتک فی الله و صافیتک فی الله و ... و قلبم ترجمه میکرد: من دوستت دارم و من دوستت دارم و من ...! و گفتی تو ... !

خلاصه نمیدونم یادت اومد یا نه اما ولادت ابن رضا امام جواد علیه الاسلام مبارک.

 

* این متن رو به مناسبت سالگرد برادریم با عزیزتر از جانم نوشتم اما یکم دیر اینجا نوشتمش!


۱۳٩٠/٤/٩ | پيام هاي ديگران ()

 

بدون عنوان ...!

صبح یک روز سرد زمستانی بود، از خواب نا آرام کوتاهی بیدار شدم، طلوع زیبای خورشید هم به من امیدی نمیداد و من چه اندازه تنها هستم. به ساعت نگاهی کردم ، تیک تاک تیک تاک ...! عقربه های ساعت هم از دور زدن بی انتهای بی هدف خسته شده بودند و به سختی خودشان را روی صفحه تاریک ساعت می کشیدند. متاسفانه امروز هم آغاز شد.

از پنجره نگاهی به بیرون کردم ، در سایه ی بلند صبحگاهی برهان کهن سالی، حوض کوچکی مشغول استراحت بود. دوست داشتم بدانم آیا این دو موجود زنده هم با هم حرف میزنند و یا اینکه مثل من ... ؟ حس عجیبی را احساس کردم، متوجه شدم که حوض کوچک بی ماهی با حسرتی اندوهناک خاطرهایش را با ماهی قرمزی که سالها پیش در کنارش بود مرور میکند. ظهر یک روز گرم تابستانی ماهی کوچک با لبخندی شیطنت آمیز از حوض آب سوالی پرسید و گفت ای حوض تو با من زنده ایی و یا من با تو زنده ام!؟ و چه رندانه حوض پاسخ داد که ای ماهی کوچک زیبا اگر درون دریا بودی صید صیادان و یا ماهی های بزرگ میشدی و اگر درون تنگ کوچک شیشه ایی بودی آنوقت زنده میماندی اما اسیر بودی و تو خوب میدانی که سختترین شنکنجه زندان انفرادی ست و تو دچار این شکنجه میشدی، پس تو با من زنده ایی ! حوض خنده ایی از سر تکبر و نشانه ی پیروزی کرد. و اما ماهی زیبای کوچک شکست و گریه کرد اما حوض قطرات اشکش را نمیدید، ماهی جواب داد و اما گفتی دچار میشدم! میدانی دچار یعنی چه ؟ دچار یعنی شبیخون عشق وقتی که به قلب تو حمله میکند اما در طرف مقابلت دیوار سنگی باشد که هیچوقت دچار نشده است. پس من هم دچار زندان انفرادی شده ام چرا که عاشق کسی شده ام که دوستدار من نیست! و ماهی زیبای کوچک به فکر فرو رفت لحظه و چاره یی اندیشید تا از زندانش فرار کند و تنها راهش هم این بود که پرواز کند. با دور خیز مناسبی به بیرون از زندان پرواز کرد و حوض با بغضی سرشاز از تمنا نگاه میکرد و ماهی رقص کنان به حوض لبخند میزد و تمام شد. حوض شکست و بغض ش هم ، اما این بار ماهی نبود تا ببیند.

  

دچار یعنی عاشق

و فکر کن که چه تنهاست اگر که ماهی کوچک ، دچار آبی دریای بیکران باشد

چه فکر ناز غمناکی!

 


۱۳٩٠/٤/٩ | پيام هاي ديگران ()

 

در گذشت حاج محمد رضا الطافی نشاط

انا لله و انا الیه راجعون

پیرو خبر قبلی که در بهمن 87 در مورد مریضی حاج محمد رضا الطافی نشاط نوشتم با تاسف فراوان مطلع شدم که این عارف وارسته از این دنیای فانی کوچ کرده و به دیار باقی سفر کرده اند. متاسفانه من خیلی دیر این خبر رو شنیدم، ایشان در روز چهارشنبه 7 / اردیبهشت / 1390 وفات کرده اند.

شادی روحش فاتحه ایی قرائت کنیم تا انشاالله ایشان در کنار اولیاء خدا ما را یاد کند.

این هم یک قطعه تصویری از حاج محمد رضا الطافی نشاط که حدود 8 دقیقه هستش. میتونید از این آدرس دانلودش کنید.

و این هم شعر خوانی حاج محمد رضا الطافی نشاط در سالهای آخر عمرشون که حدود 20 ثانیه هستش و میتونید از این آدرس تماشا کنید.

 


۱۳٩٠/٤/٥ | پيام هاي ديگران ()